Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Trzech Narodów organizowane przez Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską Fundację im. św. Jadwigi. Spotkanie odbędzie się w dniach 1-2 października 2016 roku.

W bieżącym roku Fundacja im. św. Jadwigi obchodzi Jubileusz 25-lecia swojej działalności. Z tej okazji zapraszamy wszystkich Fundatorów, Współpracowników, Przyjaciół, Wolontariuszy, Praktykantów i uczestników innych fundacyjnych projektów do udziału w międzynarodowym wydarzeniu – Spotkaniu Trzech Narodów.

Chcemy podczas tego spotkania wyrazić wdzięczność za ponad 45-letnią współpracę środowisk Dortmundu i Wrocławia, z której 25 lat temu powstała Fundacja św. Jadwigi. Cieszymy się, że budowane od lat partnerstwo polsko-niemieckie zostało rozszerzone także na współpracę polsko-ukraińską. Z tego względu pierwszym wydarzeniem tego Jubileuszu było majowe spotkanie we Lwowie, podczas którego wraz z przedstawicielami naszych trzech narodów uroczyście podsumowaliśmy 15 lat organizowanych we Wrocławiu praktyk zawodowych dla młodych ludzi z Ukrainy.

Mamy nadzieję, że kolejne trójstronne wydarzenie organizowane w roku jubileuszu Fundacji pozwoli budować następne mosty porozumienia i współpracy pomiędzy narodami: Niemieckim, Polskim i Ukraińskim.

Dlatego w Spotkaniu Trzech Narodów wezmą udział uczestnicy z Dortmundu, Wrocławia i Lwowa.

Pierwszy dzień spotkania (sobota) będzie okazją do poznania kultury naszych narodów. Spotkanie odbędzie się w Auli Papieskiego Fakultetu Teologicznego na Ostrowie Tumskim.

Drugi dzień (niedziela) rozpoczniemy wspólną Mszą św. w Katedrze Wrocławskiej, następnie będzie czas na zaprezentowanie działalności Fundacji, wystąpienia Gości i wyrażenie wdzięczności za lata współpracy w ramach Fundacji im. św. Jadwigi.

Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Fundacji do udziału w Spotkaniu Trzech Narodów!