Blisko 40 osób z Dortmundu przyjechało ze swoimi duszpasterzami do naszej archidiecezji na zaproszenie ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego - Prezydenta Fundacji im. św. Jadwigi.

Dortmundczycy mają od dawna kontakty z Wrocławiem, bowiem od 25 lat budowane jest partnerstwo pomiędzy mieszkańcami obu miast w ramach Fundacji św. Jadwigi, dlatego młodzież wybrała Wrocław, by tutaj przeżyć pierwszą część Światowych Dni Młodzieży. Grupa z Dortmundu trafiła do gościnnej parafii św. Anny, tam przyjęły ich rodziny, u których mieszkają pielgrzymi. Młodzież zwiedziła już nasze miasto z przewodnikiem i wzięła udział w grze miejskiej, która pozwoliła im samodzielnie odkryć ciekawe zakątki centrum Wrocławia. Dziś grupa odwiedziła Dom Pomocy Społecznej i zapoznała się z działalnością Fundacji św. Jadwigi. Popołudniami czekają na uczestników ŚDM atrakcje na przygotowanej scenie w Parku Południowym. W niedzielę wezmą udział w uroczystościach odpustowych parafii św. Anny, gdzie po Eucharystii rozegrany zostanie mecz. Niektórzy Niemcy już szlifują formę. W poniedziałek pielgrzymi wyruszą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem, wcześniej jednak odwiedzą grób św. Jadwigi w Trzebnicy, świętej, która jest patronką Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji, a zarazem pokoju i pojednania. Tych kilka wspólnych dni na polskiej ziemi z pewnością się do tego przyczyni.

fot. główne: Roman Samson

fotorelacja K. Pabisiak